Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Istnieje możliwość złożenia wniosku do Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim za pomocą Elektornicznej Skrzynki Podawczej. W celu skorzystania z ESP konieczne jest posiadanie konta użytkownika na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej - ePUAP - konto jest bezpłatne.

 

 W celu rejestracji nowego konta na Platformie ePUAP KLIKNIJ TUTAJ

 

Profil Zaufany

Profil zaufany jest darmowym odpowiednikiem bezpiecznego podpisu elektronicznego, weryfikowanego za pomocą kwalifikowanego certyfikatu. Wykorzystywany jest jako metoda potwierdzania tożsamości w tym podpisywania podań na platformie ePUAP.

W systemie ePUAP istnieją dwie możliwości uzyskania profilu zaufanego.

Pierwsza z nich - potwierdzenie tożsamości w punkcie potwierdzenia profilu zaufanego - dostępna jest dla każdego obywatela. Wystarczy założyć konto na www.epuap.gov.pl, wypełnić wniosek o założenie profilu zaufanego, a następnie udać się do dowolnego punktu potwierdzenia celem potwierdzenia tożsamości. Wizyta w urzędzie jest jednorazowa.

Lista punktów potwierdzających profil zaufany

  • Urząd Skarbowy w Tomaszowie Mazowieckim
    - ul. Józefa Montywiłła Mireckiego 37
  • Zakład Ubezpieczeń Społecznych oddział w Tomaszowie Mazowieckim
    - ul. Prezydenta Ignacego Mościckiego 40/42

Z drugiej możliwości – samozaufania – mogą korzystać osoby posiadające bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany ważnym certyfikatem kwalifikowanym. Wówczas wypełniając wniosek o założenie profilu zaufanego – sami, za pomocą bezpiecznego podpisu elektronicznego z ważnym certyfikatem kwalifikowanym, mogą potwierdzić swoje dane.

 

 

 

Wytworzył:
Jan Siedlarski
Udostępnił:
Siedlarski Jan
(2012-04-19 08:44:21)
Ostatnio zmodyfikował:
Siedlarski Jan
(2015-01-04 20:33:49)